Jak rozwijać swoją firmę i chronić środowisko naturalne ?

Chyba każdy przedsiębiorca jest podekscytowany, kiedy widzi jak rozwija się jego firma. Nowe twarze, nowe stanowiska, nowi klienci – to wszystko sprawia, że możemy być z siebie dumni i dalej rozwijać naszą działalność. Najważniejsze, żebyśmy nie przestali się rozwijać. Ciągłe dążenie do ideału przybliża nas do osiągnięcia wyższych celów. Im więcej osób w firmie tym bardziej zauważasz jak dużo odpadów produkują. Jeżeli jesteś właścicielem biznesu z branży HoReCa z pewnością jesteś zaskoczony ile odpadów dziennie przechodzi przez restaurację, hotel czy catering.

Marnotrawstwo

Marnotrawstwo to jedna z największych przeszkód, jakie utrudniają przedsiębiorstwu stworzyć model gospodarki zamkniętego obiegu. Musimy przeprowadzić szczegółowy audyt generowania odpadów przez naszych pracowników i klientów. Przedsiębiorstwa na zachodzie tworzą specjalne działy, gdzie zatrudniają osoby odpowiedzialne za dbanie o środowisko w firmie. Miejmy nadzieję, że ten trend przejmą również polscy przedsiębiorcy i bardziej przyłożą się do tworzenia świata przyjaznego naturze.

Jak mogę dbać o środowisko w mojej firmie?

Oczywiście małe przedsiębiorstwa nie mają funduszy na stworzenie osobnego działu, który miałby zajmować się troską o środowisko. Dlatego przedsiębiorcy powinni sami robić audyty i wprowadzać rozwiązania, które są bardziej ekologiczne niż te dotychczas. Przykładowo możemy zwrócić uwagę, na to ile prądu zużywa nasza firma i czy bardziej opłacalne nie będzie zamontowanie panela słonecznego. Możemy również ograniczyć zużycie serwetek zaopatrując naszą firmę w ekologiczne produkty. Na przykład ręczniki papierowe i serwetki powinny być biodegradowalne i nadawać się do recyklingu.

Zacznij od małych kroków

Małymi krokami do celu. Na spokojnie wiadomo, że niektórych rzeczy nie przeskoczymy i musimy używać na przykład opakowań na wynos. Ważne, aby były one wykonane z naturalnych, pochodzących z recyklingu surowców. Dzięki temu można je wykorzystać wtórnie i nie zaśmiecają naszego otoczenia. Wiele firm wprowadza segregację śmieci w swojej firmie tworząc pojemniki na szkło, papier, plastik i kompost. Dzięki temu pracownicy podświadomie przyzwyczajają się do przemyślanego wyrzucania śmieci.

Wybierz ekologiczne serwetki dyspenserowe

Będąc właścicielem lub managerem to Ty odpowiadasz za wszystkie odpady, jakie są produkowane w Twojej firmie. Dlatego warto poznawać ekologiczne produkty, które mogą wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska naturalnego. Jak na przykład serwetki dyspenserowe, które są wykonane ze stuprocentowej, czystej celulozy. Są biodegradowalne i nadają się do recyklingu, a do tego są niesamowicie wydajne.