Dyrektywa Plastikowa czyli walka Unii o czystą Ziemię

Unia Europejska wprowadza sankcje na przedsiębiorstwa, które nie dostosują się do tzw.Dyrektywy Plastikowej. Co to jest Dyrektywa Plastikowa, gdzie będzie obowiązywać, czego mogą się spodziewać polscy przedsiębiorcy. Jakie będą kary za niedostosowanie się do wymogów określonych przez UE? Ile zapłacą przedsiębiorcy, którzy nie dostosują się do przepisów Dyrektywy Plastikowej? Kiedy Dyrektywa Plastikowa wchodzi w życie? Jakich produktów powinniśmy używać, aby spełniać kryteria UE o ochronie środowiska? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

serwetki dyspenserowe

Co to jest Dyrektywa Plastikowa i gdzie będzie obowiązywać?

Dyrektywa Plastikowa to przepisy, które zostały określone przez Radę Unii Europejskiej, nakazują one ograniczenia użycia plastikowych wyrobów, szczególnie jeżeli chodzi o jednorazowe sztućce oraz pudełka i opakowania wykonane z tego szkodliwego materiału. Dyrektywa Plastikowa będzie obowiązywała we wszystkich krajach, które należą do wspólnoty Unii Europejskiej.

Jakich kar możemy spodziewać się do kontrolujących zużycie plastikowych produktów?

Dyrektywa zakłada nakładanie sankcji w postaci kar pieniężnych, które będą nakładane na przedsiębiorców oraz producentów, którzy nie przestrzegają jej kryteriów. Dyrektywa Plastikowa, choć wchodzi w życie już w 2020 roku, zakłada plan na kilkadziesiąt lat, w celu zupełnego ograniczenia używania i produkcji plastiku. Kary mogą rozpoczynać się od kilkuset, a kończyć nawet na kwotach rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego prowadząc restaurację, bar szybkiej obsługi, firmę sprzątającą czy inny biznes, w którym zużywa się dużo jednorazowych produktów warto zapoznać się z wymogami Dyrektywy Plastikowej, aby uniknąć kar, a także żeby uczyć się życia, które nie zagraża naszemu naturalnemu środowisku.

Jakie produkty spełniają warunki Dyrektywy Plastikowej

Wszelkie towary, które nie zawierają plastiku, styropianu oraz innych szkodliwych dla środowiska substancji. Dyrektywa wprowadza całkowity zakaz używania oraz produkowania plastikowych słomek oraz sztućców. Dlatego wielu przedsiębiorców szuka alternatywy, aby nie wydać wszystkich funduszy na drogie ekologiczne produkty, tylko takie które spełniają wszelkie wymogi, ale zapewniają również atrakcyjną ceną.

Produktu marki Reus – cenione na całym świecie

Produkcję ekologicznych i biodegradowalnych rozpoczęliśmy na rynek szwedzki, gdzie szybko została doceniona jakość oraz wydajność naszych wyrobów. Ręczniki papierowe z czystej celulozy, produkowane bez gilzy, czyli papierowej rolki. Czy szeroka gama pudełek i opakowań na wynos, które można znaleźć w ofercie firmy Reus to idealne rozwiązanie dla każdej restauracji, która chce spełniać warunki Unijnej Dyrektywy.